Autor Wiadomość
MrÓwCiA :]
PostWysłany: Pią 23:37, 09 Lut 2007    Temat postu:

albo strony podałas:P
paczka
PostWysłany: Pon 21:19, 29 Sty 2007    Temat postu:

Ja nie przepisywałam tlyko tak jak ty..kopiuj i wklej Razz
MrÓwCiA :]
PostWysłany: Pon 10:25, 29 Sty 2007    Temat postu:

heh...tobie by się nie chciało tyle przepisywać Razz
paczka
PostWysłany: Nie 14:27, 28 Sty 2007    Temat postu:

Leniuch mały ;p
MrÓwCiA :]
PostWysłany: Sob 14:47, 27 Sty 2007    Temat postu: Biebrzański Park Narodowy

Wkleiłam z wikipedi bo moje mam wydrukowane i nie chce mi się przepisywać Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Strona : http://pl.wikipedia.org/wiki/Biebrza%C5%84ski_Park_Narodowy

Biebrzański Park Narodowy - jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony w 1993. Największy w Polsce, o powierzchni ponad 59000 ha.

Obejmuje dolinę Biebrzy począwszy od jej źródeł, a skończywszy na ujściu do Narwi. Niemal cała Biebrza znajduje się na terenie parku (ok. 155 km). Siedziba Parku znajduje się w Osowcu koło Goniądza.

Ochronę tego terenu zapoczątkowano w latach międzywojennych, tworząc dwa rezerwaty: "Czerwone Bagno" (w zmienionych granicach istniejący do dziś) oraz "Grzędy". W 1989 staraniem Towarzystwa Biebrzańskiego utworzono Biebrzański Park Krajobrazowy, obejmujący tereny basenów dolnego i środkowego. Cztery lata później park krajobrazowy przekształcono w narodowy.

W 1995 r. Biebrzański Park Narodowy wpisany został na listę wodno-błotnych obszarów chronionych Konwencją Ramsar.
Atrakcje turystyczne
Rozlewiska Biebrzy niedaleko Osowca
Rozlewiska Biebrzy niedaleko Osowca

* Bagno Ławki
* Uroczysko Grzędy
* Rezerwat przyrody Czerwone Bagno
* Goniądz - rynek
* Twierdza Osowiec
* Góra Strękowa nad Narwią koło Wizny
Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego spotyka się zbiorowiska wodne, bagienne, torfowiskowe, szuwary, a także zbiorowiska leśne (olsy, brzeziny, łęgi). Szczególnie cenna jest duża grupa zbiorowisk mechowiskowych, zawierających liczne gatunki rzadkie i reliktowe (brzoza niska, wierzba lapońska, gnidosz królewski), zanikające w innych częściach kraju.

Szata roślinna odznacza się ogromną różnorodnością, wysokim stopniem naturalności i obecnością wielu rzadkich gatunków, jak storczyki (storczyk krwisty, obuwik pospolity, podkolan biały, kruszczyk rdzawoczerwony, kruszczyk szerokolistny, tajęża jednostronna), rosiczki (rosiczka okrągłolistna, rosiczka długolistna), widłaki (jałowcowaty, goździsty, wroniec) i inne.

Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
phpBB Style by Vjacheslav Trushkin